Skip to content
kwas

hialuronowy

O co chodzi z tymi cudownymi zastrzykami? Przy jakich problemach sprawdza się kwas hialuronowy?

  • Utrata objętości tkanek twarzy i ciała
  • Opadające policzki
  • Asymetria twarzy
  • Poszerzone pory, utrata blasku skóry
  • Zmarszczki
  • Wysuszona skóra
  • Asymetria i starzenie się warg
  • Modelowanie kształtu i rysów twarzy
  • Blizny

Kwas hialuronowy to substancja o konsystencji żelu, która naturalnie występuje w ludzkim organizmie. W najwyższych stężeniach kwas hialuronowy występuje w kościach i chrząstkach, ścięgnach i więzadłach, mieszkach włosowych, skórze, ustach, oczach, a także dziąsłach. Im młodszy organizm, tym więcej kwasu hialuronowego obecnego w skórze właściwej. Ma on dużą zdolność wiązania cząsteczek wody, nawet do 1000 razy więcej niż wynosi jego objętość. Efektem tego, na przykładzie skóry, jest jej poziom nawilżenia oraz jędrność i kondycja. W wyniku naturalnych procesów starzenia ilość kwasu hialuronowego maleje, a tym samym pogarsza się jakość skóry, nasila się wiotkość i zarysowują się linie zmarszczek. Spadek nawilżenia to również szary koloryt, odwodnienie, zmatowienie skóry. 

Kwas hialuronowy stosowany w zabiegach estetycznych jest bardzo podobny do tego, który buduje naszą skórę. Wypełniacze tkankowe na bazie kwasu hialuronowego uzupełniają niedobory tej substancji w skórze. Jeżeli podajemy go bezpośrednio do skóry poprawiamy w ten sposób jej strukturę i bardzo silnie ją nawilżamy. Widzimy efekty takie jak większy blask i promienność skóry. Produkty te świetnie sprawdzają się również jako uzupełnienie tkanki tłuszczowej, którą tracimy z twarzy wraz z upływającym czasem albo uciekającą wagą. Wygładzają zmarszczki i bruzdy, modelują kształt twarzy, unoszą opadające tkanki. Produkty na bazie kwasu hialuronowego są dobrze tolerowane przez organizm.

Nasza klinika stosuje wypełniacze, na których producent wykonał liczne badania, które są najwyższej jakości. Warto wiedzieć, że cudowne efekty po kwasie hialuronowym są związane nie tylko z efektem wypełnienia, który widzimy od razu po zabiegu. Kwas hialuronowy pracuje w skórze, zagęszcza ją, nawilża, dzięki niemu tworzą się nowe włókna kolagenowe. Efekt wypełnienia utrzymuje się od kilku do kilkunastu miesięcy, ale nawet jak preparat wchłonie się już całkowicie, pozostawia po sobie skórę lepszej jakości.

Zabiegi:

Zabieg iniekcji wypełniaczy, bez względu na obszar, poprzedza konsultacj. Podczas konsultacji niezbędne jest wykluczenie przeciwskazań do zabiegu, a następnie omówienie oczekiwanych efektów. Od nich zależy wybór odpowiedniego preparatu, a także jego ilośc. Zazwyczasj wstryknięcie wypełniacza poprzedza zastosowanie kremu znieczulającego. Sam zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut,w zależności od wprowadzonego preparatu. Po zabiegu przez kkilka dni należy ograniczyć spozywanie alkoholu i ekstramalnego pogrzania organizmu (sauna, opalanie). W moiejscu wkłucia mogą pojawić się małe siniaki, które powinny zniknąć w ciągu kilku dni.