Cellulit

Cellulit znany jest prawie wszystkim kobietom na całym świecie. Występuje i u tych otyłych, i bardzo szczupłych, u tych które urodziły dzieci i u nastoletnich dziewczyn. Choroby cywilizacyjne, siedzący tryb życia, antykoncepcja hormonalna, niezdrowe jedzenie to tylko niektóre przyczyny tej dolegliwości. Ponad 85 procent kobiet po okresie dojrzewania ma problem z tzw. pomarańczową skórką. Dobra pielęgnacja skóry, odpowiednia dieta i spora dawka dobrze dobranego ruchu mogą sprawić, że uda się zatrzymać rozwój cellulitu w początkowej fazie. Przy bardziej zaawansowanym stopniu niezbędne są zabiegi mniej lub bardziej inwazyjne. Celem zabiegów jest zmniejszenie cellulitu oraz napięcie i wygładzenie skóry. Wzmacnia się elastyczność i sprężystość skóry.
Na sukces terapii wpływa jej intensywność. Proponujemy zabiegi KARBOKSYTERAPII oraz iniekcji preparatów napinających skórę oraz likwidujących tkankę tłuszczową. Podczas pierwszego etapu wskazane jest wykonywanie zabiegu co najmniej raz w tygodniu. Po osiągnięciu satysfakcjonujących rezultatów dobrze jest wykonywać co jakiś czas zabiegi podtrzymujące efekty.
Zanim pacjent zdecyduje się na terapię cellulitu bardzo ważna jest konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej . Pomaga ona ustalić indywidualny schemat terapii . Podczas rozmowy z lekarzem pacjent dowiaduje się, w jakim stopniu jego oczekiwania są realne oraz w jaki sposób możemy zwiększyć i utrwalić efekty. Cena zabiegów zależy od rodzaju preparatów dobranych indywidualnie dla pacjenta.