Toksyna botulinowa

Zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej to najpopularniejsza, najbezpieczniejsza i najbardziej skuteczna metoda niwelowania zmarszczek mimicznych.

Toksyna botulinowa jest lekiem stosowanym od kilkudziesięciu lat w różnych dziedzinach medycyny, między innymi w okulistyce i neurologii. W medycynie estetycznej znajduje zastosowanie jako doskonały element profilaktyki przeciwstarzeniowej. 

Na stan obecnej wiedzy zabieg jest bezpieczny, a skutki całkowicie odwracalne.

Zastosowanie:

Zmarszczki mimiczne

Toksyna botulinowa szybko i skutecznie likwiduję bądź zmniejsza zmarszczki mimiczne. Ogromną zaletą tej terapii jest to, że jej zastosowanie nie wymaga rekonwalescencji. Po zabiegu można wrócić do normalnej aktywności. Po wygładzeniu zmarszczek między brwiami wyraz twarzy jest bardziej łagodny, zrelaksowany. Czoło po usunięciu zmarszczek ujmuje lat. Dodatkowo stosowanie toksyny botulinowej na czole pomaga pozbyć się nawyku mimowolnego marszczenia czoła. Z kolei podanie preparatu w okolicy „kurzych łapek” wyraźnie spowalnia proces starzenia się skóry wokół oczu. Toksyna botulinowa ma również zastosowanie w leczeniu zmarszczek wokół ust oraz unoszeniu kącików ust.

Nadpotliwość                                                                                                          

Zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej to najskuteczniejsza obecnie mało inwazyjna metoda leczenia nadpotliwości. Już jeden zabieg przynosi wyraźną poprawę.

Migrena                                                                                                                  

Toksyna botulinowa jest zarejestrowanym lekiem do leczenia migrenowych bólów głowy. Efekty są najbardziej zauważalne przy częstych, regularnych napadach bólowych.

Bruksizm                                                                                                           

Wywołane tym schorzeniem stałe napięcie mięśni żwaczy, potylicy i karku wyzwala napięciowe bóle głowy. Toksyna botulinowa zmniejsza długotrwałe wzmożone napięcie mięśnia żwacza, które jest źródłem bólu.

Przeciwskazania:

– Ciąża i okres karmienia piersią 

– infekcje w miejscu zabiegu 

– stosowanie niektórych leków 

– stwierdzone zaburzenia przewodnictwa nerwowo – mięśniowego 

– nadwrażliwość na składniki preparatu

 W gabinecie Doktor Ewa pacjent zostaje zakwalifikowany do zabiegu po konsultacji i uzyskaniu wszystkich niezbędnych informacji od lekarza medycyny estetycznej oraz wykluczeniu względnych i bezwzględnych przeciwwskazań do zabiegu.

Cena zabiegu zależy od ilości podanego leku. 

Może ulec zmianie po zbadaniu i ocenie przez lekarza obszaru mającego być poddanemu zabiegowi.

Zmarszczki między brwiami : 350-400zł

Zmarszczki na czole: 250-500zł

Zmarszczki w okolicy oczu: 300-600zł

Nadpotliwość : 1500zł