Skip to content
osocze

bogatoplytkowe

Fibryna - młodość pochodząca z krwi

Wskazania:

 • Poszarzała, zmęczona skóra twarzy

 • Zmarszczki

 • Spowalnianie procesów starzenia się skóry

 • Redukcja blizn, również potrądzikowych

 • Wypadanie włosów

 • Odmładzanie skóry rąk, szyi, dekoltu

 • Optymalizacja i wydłużenie efektów działania innych zabiegów estetycznych

Dlaczego zabiegi z użyciem osocza i fibryny są tak lubiane przez naszych Pacjentów ?

Osocze bogatopłytkowe i fibryna należą do tak zwanych autologicznych preparatów krwiopochodnych, czyli tworzonych na bazie materiału własnego Pacjenta – czyli krwi. Cenione są za wyjątkowe właściwości pobudzania procesów regeneracyjnych w tkankach. Wszystko to za sprawą czynników wzrostu pochodzących z płytek krwi. Osocze bogatopłytkowe ma ugruntowaną pozycję w medycynie, nie tylko estetycznej. Stosuje się je w ortopedii, okulistyce, kardiologii, stomatologii.

Firma, na której produktach pracujemy, prowadzi i dokumentuje liczne badania udowadniające skuteczność działania tego cudownego preparatu. W naszej klinice zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego i fibryny funkcjonują jako samodzielny zabieg odmładzający– tak zwany wampirzy liMing. Są także ważnym elementem złożonych planów terapeutycznych związanych z odmładzaniem, a także redukcją przebarwień, blizn, rozstępów. Przynoszą wymierne efekty w zabiegach hamujących wypadanie oraz pobudzających wzrost włosów.

Jak wygląda zabieg ?

 • Zabieg poprzedzony jest konsultacją medyczną, podczas której Pacjent jest kwalifikowany do zabiegu.

 • Na początku znieczulamy miejsce, które ma być poddane zabiegowi, maścią znieczulającą.

 • Następnie pobieramy krew od Pacjenta do specjalnych probówek wyprodukowanych wg najwyższych standardów i posiadających specjalne certyfikaty. Krew jest poddana procesowi wirowania w specjalnej wirówce, w wyniku czego otrzymujemy preparat osocza .

 • W momencie podania osocza do skóry płytki krwi rozpadają się i uwalniają czynniki wzrostu, które pełnią kluczową rolę w tym zabiegu. Pobudzają procesy regeneracji tkanki, do której zostały podane.

 • Pracujemy albo na samym osoczu bogatopłytkowym, albo – gdy są wskazania, wykonujemy zabieg bardziej zaawansowany, podczas którego wykorzystujemy również naturalną fibrynę. Tutaj mamy silniejsze efekty stymulujące, a proces uwalniania aktywnych czynników wzrostu jest wydłużony.

 • Zabiegi te nie niosą ryzyka alergii, gdyż preparaty są autologiczne – z zasobów własnych organizmu. Po zabiegu w miejscach wkłuć mogą się pojawić drobne zasinienia. Pacjent jest zaopatrywany w zalecenia dotyczące postępowania pozabiegowego.

Dlaczego czynniki wzrostu są boosterami młodości ?

Czynniki wzrostu pełnią kluczową rolę w zakresie regeneracji i rewitalizacji tkanek. Znane jest blisko 1500 protein, w które bogate są płytki krwi. Jednym z najważniejszych, które wykorzystuje medycyna estetyczna, to TGF-b – transformujący czynnik wzrostu beta – wzmacnia on wiązania międzykomórkowe, stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu, a co za tym idzie poprawia jędrność i rozświetlenie skóry. Kolejnym ważnym czynnikiem wzrostu jest PDGF – platelet derived growth factor, który odpowiada za wzrost naczyń krwionośnych i włosowatych, co ma znaczenie przy odbudowie skóry. Podobnie działa EGF – naskórkowy czynnik wzrostu. O czynnikach wzrostu dostępnych w osoczu i fibrynie dostępnych jest mnóstwo badań i stale poszerza się zakres ich zastosowania.