Skip to content
złuszczanie

i oczyszczanie skóry

O problemie:

Codzienne oczyszczanie skóry to ważny proces w pielęgnacji i zachowaniu dobrej kondycji skóry. Podczas oczyszczania dochodzi do złuszczania martwych komórek naskórka, który pełni funkcję ochronną i nieustannie się odbudowuje. Aby ta przebudowa była bardziej efektywna, niezbędne jest włączenie do pielęgnacji złuszczania. W ten sposób nie tyko pozbywamy się martwych komórek naskórka, ale także pomagamy skórze oddychać, regulować pracę gruczołów łojowych, rozjaśniamy koloryt. Regularne oczyszczanie skóry w warunkach domowych jest ważne, ale powinno służyć raczej podtrzymaniu efektów zabiegów profesjonalnych. Oczyszczające i złuszczające zabiegi profesjonalne, wykonywane w gabinecie, są nie tylko bardziej efektywne, ale towarzyszą im aplikacje substancji terapeutycznych. Dzięki temu, za pomocą specjalistycznych produktów pilingujących i kwasów medycznych, jesteśmy w stanie poradzić sobie z problemami skóry trądzikowej, skór naczyniowych czy z przebarwieniami. Profesjonalne zabiegi oczyszczające aktywują w skórze szereg zmian, które prowadzą do konkretnych procesów naprawczych. Skóra, na skutek wywołania kontrolowanego stanu zapalnego, daje sygnał fibroblastom do konieczności zwiększenia syntezy włókien kolagenowych. Przepuszczalność naskórka pod wpływem zabiegów oczyszczających wzrasta, dzięki czemu możliwe jest dostarczenie składników aktywnych w głębsze warstwy skóry. W ten sposób możemy poprawić jej nawilżenie, dotlenienie, koloryt, a także regulować pracę gruczołów łojowych, zmniejszać widoczność porów skóry. Regularne oczyszczanie skóry i jej złuszczanie trwale poprawia kondycję i jest doskonałym uzupełnieniem terapii zapobiegających starzeniu się skóry.

Zabiegi:

Wśród najpopularniejszych zabiegów oczyszczających triumfy święci mikrodermabrazja. Ma formę nieinwazyjnego, mechanicznego złuszczania naskórka. W ten sposób pozbywamy się martwych komórek, odblokowujemy pory skóry, otwieramy ją na kolejne zabiegi pielęgnacyjne. Alternatywą dla mikrodermabrazji jest oksybrazja, która ma postać pilingu wodno-tlenowego, jest delikatnym zabiegiem oczyszczania, który można stosować bez limitów przez cały rok. Oprócz oczyszczenia doskonale dotlenia on skórę i nawadnia. Pilingi chemiczne stosowane celem bardziej intensywnego złuszczenia, zawierają różnego stężenia kwasy, które indywidualnie dopasowywane są do potrzeb terapeutycznych. Zabieg pilingu chemicznego polega na aplikacji kilku warstw roztworu kwasu. W ten sposób wywoływany jest efekt kontrolowanego oparzenia chemicznego, a następnie intensywnej regeneracji. Powierzchniowo poprawia się napięcie i koloryt skóry, likwidowane są niedoskonałości o charakterze trądzikowym. Głębokie złuszczanie jest elementem kompleksowych terapii odmładzających, redukcji blizn, a także usuwania zmian pigmentacyjnych o charakterze przebarwień. Uzupełnieniem oczyszczania i złuszczania w naszej klinice jest profesjonalne doradztwo w zakresie pielęgnacji domowej.

Efekty:

Efekty oczyszczania skóry widoczne są gołym okiem, natychmiast po zabiegu. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele zanieczyszczeń nosi na sobie nasza skóra, dopóki nie poddamy się zabiegowi. Efektowi rozświetlenia towarzyszy uczucie świeżości, miękkości i gładkości, niemożliwe do osiągnięcia domowymi sposobami. Pilingi natomiast, reaktywując procesy regeneracyjne skóry, wymagają czasu, zanim ocenimy optymalne rezultaty. Efekty pozabiegowe są jednak trwalsze i bardziej spektakularne, bo jesteśmy w stanie rozjaśnić przebarwienia, spłycić zmarszczki, ujędrnić i zagęścić skórę.

Pamiętajmy, że zabiegi te można wykonywać nie tylko na twarzy, ale także dłoniach, szyi, dekolcie czy plecach. Wszędzie tam, gdzie konieczna jest regeneracja i oczyszczenie skóry.