Skip to content
odmładzanie

dłoni

O problemie:

Skóra dłoni narażona jest na szereg czynników fizycznych, które sprawiają, że niszczony jest lipidowy płaszcz ochronny. Na to w jakiej kondycji będzie skóra naszych dłoni, będą miały wpływ: stosowane kosmetyki, częstość moczenia dłoni w środkach chemicznych (płyn do mycia naczyń, proszek do prania, środki dezynfekcyjne), warunki atmosferyczne na jakie narażone są dłonie (kontakt ze słońcem- rzadko pamiętamy o stosowaniu kosmetyków z filtrem na skórze rąk – albo z zimnem), uwarunkowania genetyczne. Ze względu te liczne bodźce drażniące oraz to, że nasze ręce są niemal nieustannie w ruchu, skóra gorzej się regeneruje, zanika również tkanka tłuszczowa. Z wiekiem przybywa coraz więcej brązowych plam o charakterze przebarwień. Często łatwiej nam zadbać o piękny kolor paznokci niż obiektywnie popatrzeć, jak ząb czasu dotknął skóry naszych rąk.

Dzięki naszemu doświadczeniu możemy zaproponować takie metody, które skutecznie i bezpiecznie poprawią wygląd dłoni, usuną przebarwienia, nawilżą i odżywią delikatną skórę.

Zabiegi:

Podczas konsultacji lekarskiej ustalamy, czy wybrane zabiegi mają na celu poprawę jakości skóry grzbietów rąk, czy też skupimy się na odbudowie utraconych objętości. Proponujemy naszym Pacjentom zabiegi, które wzbogacają wysuszoną i wiotką skórę rąk w substancje, które traci ona z wiekiem. Często jest to kwas hialuronowy, który odpowiada za odpowiednie nawilżenie skóry, a jeśli zastosujemy skinbooster, to dodatkowo pobudzimy procesy zagęszczające skórę. Pracujemy również ze stymulatorami tkankowymi , który tworzą w skórze optymalne warunki do syntezy nowych włókien kolagenowych. Również zabiegi z użyciem tkanek własnych Pacjenta do regeneracji skóry cieszą się dużą popularnością. Alternatywą albo uzupełnieniem zabiegów iniekcyjnych (igłowych) są zabiegi laserowe, jak na przykład zabieg fotoodmładzania, gdzie wiązka światła skutecznie rozbija nagromadzony w skórze barwnik, tworzący tak zwane plamy starcze. Koloryt jest wyrównany, a skóra rozświetlona.

Jeśli na grzbietach rąk widoczne są ubytki tkankowe, pracujemy nad ich uzupełnieniem, gdzie najlepiej sprawdzają się wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego albo hydroksyapatytu wapnia.

Rodzaj zabiegu odmładzającego dłonie dobieramy indywidualnie, po konsultacji i diagnozie problemu. Edukujemy również Pacjenta w temacie, jak ważne w utrzymaniu odpowiedniej kondycji skóry rąk jest stosowanie odpowiednio dobranej pielęgnacji i codzienne nawyki.

Efekty:

Zabiegi odmładzające dłoni mają za zadanie poprawić kondycję skóry, zagęścić, uelastycznić ją i rozjaśnić. Młode dłonie cechują się gładką powierzchnią i taką staramy się uzyskać łącząc zabiegi z odpowiednią pielęgnacją.