Skip to content
zabiegi poprawiające

kondycje włosów

O problemie:

Włosy są niewątpliwie symbolem atrakcyjności, wizytówką każdej osoby. Problem pojawia się, gdy zaczynają się przerzedzać, osłabia się ich kondycja oraz jeśli obserwujemy coraz większą ilość wypadających włosów. Każdy włos rośnie średnio od 2 do 6 lat, faza ta nosi nazwę anagenowej. Po tym czasie włos wchodzi w fazę katagenową, kiedy przestaje rosnąć, a następnie w fazę telogenową, w której wypada. Mieszek włosowy potrzebuje kilku miesięcy, aby się zregenerować i rozpocząć cykl produkcji nowego włosa. Dzięki temu, że fazy wzrastania i wypadania nie są jednoczasowe dla wszystkich włosów, nie tracimy w tym samym czasie wszystkich i możemy cieszyć się fryzurą. Codziennie tracimy około 50-100 włosów i jest to całkowicie naturalne. Problem pojawia się, gdy zaburzona jest regeneracja mieszków włosowych i nowe włosy nie odrastają albo ilość wypadających włosów wyraźnie się zwiększa. Szybka diagnoza i reakcja na problem mogą okazać się kluczowe dla zachowania zdrowia skóry głowy, a tym samym jak największej ilości włosów.

Zabiegi:

Jeśli Pacjent zgłasza się z powodu nadmiernie wypadających włosów, podstawa to konsultacja, diagnoza lekarska oraz badania dodatkowe, które pomagają w rozpoznaniu przyczyny problemu. Jeżeli zaburzenia endokrynologiczne leżą u podstawy dolegliwości, kierujemy pacjenta do właściwego specjalisty. Jeżeli chodzi o zabiegi, które wykonujemy, to najlepsze rezultaty osiągamy ostrzykując skórę głowy materiałem biologicznym takim jak osocze bogatopłytkowe czy fibryna, bądź też stosujemy terapię peptydową w połączeniu z kwasem hialuronowym . Osocze bogatopłytkowe i fibryna to autologiczne preparaty, pozyskiwane z krwi Pacjenta. Zabieg ma za zadanie pobudzić komórki macierzyste mieszków włosowych do przejścia ze stanu uśpienia do aktywnej pracy na rzecz nowych włosów. Efektem terapii peptydowej jest najpierw zahamowanie wypadania włosów, a następnie stymulacja odrostu nowych. Innowacja stosowanego przez nas preparatu Dr.Cyj polega na opatentowanej formule przedłużonego uwalniania i wnikania substancji aktywnych. Oznacza to, że preparat tygodniami utrzymując się w skórze, stopniowo uwalnia i penetruje ją składnikami aktywnymi. Zabiegi również stymulują mikrokrążenie w skórze głowy, przez co osłabione mieszki włosowe są bardziej odżywione.

Wymierne efekty osiągamy po serii zabiegów, ich ilość jest uzależniona od stopnia zaawansowania problemu. Zabiegi rekomenduje się wykonywać co 2 do 4 tygodni.