Skip to content
nowy wymiar liftingu

bez skalpela

UTIMS- platorma wykorzystująca technologię HIFU

Wskazania: 

  • Wiotka skóra twarzy, szyi, ramion, brzucha, ud 
  • Modelowanie twarzy 
  • Redukcja drugiego podbródka 
  • Redukcja boczków 

Na czym polega technologia HIFU ? 

     HIFU (Hight Intensive Focused Ultrasounds) to prawdziwa rewolucja w dziedzinie małoinwazyjnych, ale jednocześnie intensywnych zabiegów liFingujących skórę. Wysoce skoncentrowane fale ultradźwiękowe przenikają przez wierzchnią warstwę skóry, bez naruszania jej powierzchni. Stąd zabiegi nie wymagają okresu rekonwalescencji, mimo że dokonują w tkance mikrouszkodzeń mobilizujących skórę do przebudowy. 

Mikrouszkodzeniom towarzyszy wysokie podgrzanie – powyżej 65 stopni Celsjusza, które od środka stymuluje powstawanie nowych włókien kolagenowych i elastyny, odpowiedzialnych za napięcie skóry. 

Technologia HIFU zastosowana w urządzeniu UTIMS to różne stopnie penetracji tkanki, przez co zabieg jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku redukcji wiotkiej skóry na twarzy, ale także na ciele. Fale ultradźwiękowe w połączeniu z wysoką temperaturą redukują również tkankę tłuszczową, przez co UTms to wielozadaniowa, specjalistyczna plaUorma, która znajduje zastosowanie w redukcji obwodów ciała z jednoczesnym liFingiem skóry. Pierwsze wstępne efekty widzimy od razu po zabiegu, ale narastają one w ciągu kolejnych 4 miesięcy. W naturalnych procesach przebudowy skóra odnawia swoją strukturę i staje się jędrna oraz wygładzona. 

Jak wygląda procedura zabiegu HIFU – UTIMS w naszej klinice ? 

  • Konsultacja przed zabiegiem 
  • W zależności od okolicy, jakości skóry i ilości tkanki tłuszczowej, dobierany jest odpowiedni kartridż, który odpowiada za głębokość penetracji ultradźwięków. Mimo że do tkanki wprowadzane jest podgrzanie do około 65 stopni Celsjusza, zabieg jest komfortowy, a odczucia są indywidualne. 
  • Po zabiegu można wrócić do codziennych aktywności. Przez kilka godzin może utrzymywać się delikatne zaróżowienie obszaru zabiegowego i tkliwość. 
  • Pierwsze efekty mogą być widoczne natychmiast po zabiegu, jednak optymalne ocenia się po 3-6 miesiącach. Po 6 miesiącach, dla zintensyfikowania efektów, zabieg można powtórzyć.