Skip to content
regeneracja

skóry

Opis problemu:

   Sucha, poszarzała skóra powoduje, że twarz wygląda na zmęczoną i starszą niż jest w rzeczywistości. Ubytki kwasu hialuronowego w skórze to proces, który dotyka nas po 25 roku życia. Z jednej strony buzia nadal tryska młodością i wydaje się, że tak będzie zawsze, a z drugiej zdarza się już czasem zobaczyć na twarzy skutki zmęczenia, stresu, zarwania nocy. Nasze najmłodsze pacjentki skarżą się na poszerzone pory, przebarwienia, delikatnie zarysowujące się zmarszczki czy po prostu niezdrowy wygląd skóry. Nawilżona skóra ma lepsze zdolności regeneracyjne, dłużej więc opiera się działaniu czasu i grawitacji. Odpowiednio szybka reakcja na zmiany zachodzące w skórze, będące efektem postępującego procesu zaniku kwasu hialuronowego, pozwoli utrzymać skórę w dobrej kondycji, jędrną, napiętą i pozbawioną zmarszczek.

Zabiegi:

   Do najskuteczniejszych zabiegów poprawiających nawilżenie i kondycję skóry, należą zabiegi igłowe, pozwalające dostarczyć kwas hialuronowy bezpośrednio do tkanki. Zabieg może mieć klasyczną formę podania czystej postaci kwasu hialuronowego. Może to być także receptura wzmocniona o różne składniki wpływające na dodatkowe elementy „młodości” skóry, takie jak aminokwasy czy peptydy aktywne. Wysoką skuteczność mają również biostymulatory tkankowe. Procesy regeneracyjne tkanek, w tym także skóry, doskonale wspierają zabiegi z zastosowaniem autologicznych preparatów takich jak osocze bogatopłytkowe. Esencja komórek z krwi własnej Pacjenta, które najsilniej stymulują fizjologiczną regenerację, nie niesie ryzyka uczulenia, a przynosi długotrwałe, często spektakularne rezultaty poprawy kondycji skóry. Innym ulubionym zabiegiem regenerującym skórę naszych Pacjentów jest ten z użyciem oryginalnego dermapena.

  Wszystkie zabiegi dobieramy indywidualnie podczas medycznej konsultacji Pacjenta oraz w oparciu o monitorowanie uzyskiwanych efektów.

Efekty:

   Nasze doświadczenie pozwala uzyskiwać trwałe efekty poprawy nawilżenia i kondycji skóry u Pacjentów. Jesteśmy w stanie sprawić, że skóra zachowa młodzieńczą jędrność i blask na długi czas. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości preparatów efekty te są trwałe i wielowymiarowe. Każdy z zabiegów to intensywna stymulacja na wielu poziomach, przez co możemy zatrzymać proces degradacji kwasu hialuronowego, zanim na dobre się jeszcze rozpoczął. Niewątpliwie skóra odwdzięczy nam się odpowiednim napięciem, równomiernym kolorytem i długo utrzymującym się młodym wyglądem.

Więcej szczegółów:

   Kwas hialuronowy należy do grupy mukopolisacharydów pełniących istotne funkcje w strukturach międzykomórkowych i ścianach komórek. Cząsteczki kwasu hialuronowego integrują się z innymi mukopolisacharydami, tworząc swoistą siateczkę, do której podpięte są włókna kolagenu i elastyny. W ten sposób można opisać szkielet struktury skóry odpowiedzialny za jej elastyczność i wytrzymałość. Struktura ta doskonale zawiązuje wodę. Poprawa uwodnienia (tzw. hydratacji) tkanek, to naturalny efekt występujący po iniekcji kwasu hialuronowego.