Skip to content
usuwanie cieni pod oczami

i odmładzanie okolicy oczu

O problemie:

   Zmęczona twarz to przede wszystkim podkrążone oczy, z szarą lub siną skórą wokół nich. Z czasem pomimo wypoczynku, zasinienie pod oczami nie znika. Przyczyn cieni pod oczami może być wiele. Niektórzy mają taką urodę, czyli przyczyna zawarta jest w genach. Im jesteśmy starsi, tym więcej znajdujemy u siebie zmian na twarzy takich jak te, które wcześniej obserwowaliśmy u rodziców czy dziadków. Czasem lekko fioletowe cienie pod oczami pojawiają się u osób z cerą bardzo delikatną, u których naczynka są płytko umiejscowione, ich prześwitywanie przez cienką skórę okolic oczu powoduje, że nabiera ona odcieni fioletu. U innych sińce pod oczami będą objawem przewlekłego stresu albo braku witamin. Palenie papierosów, regularne spożywanie alkoholu czy nawet picie zbyt dużej ilości kawy również niekorzystnie wpływają na skórę wokół oczu. Do najczęstszych przyczyn powstawania cieni pod oczami zalicza się jednak zmiany związane z wiekiem. Warto więc skorzystać z profesjonalnej pomocy i zadbać kompleksowo o skórę, w tym także skórę wokół oczu, aby poprawić ogólny wygląd twarzy. Pamiętajmy o tym, że ze względu na szczególny charakter skóry wokół oczu, najlepsze i najbardziej trwałe efekty przynoszą regularne zabiegi, a sekret tkwi w umiejętnym ich dobieraniu i łączeniu. Zaufaj naszemu doświadczeniu w dziedzinie poprawy wyglądu okolicy oka. 

O zabiegach:

Wśród zabiegów, które cieszą się dużą popularnością, jeśli chodzi o odmładzanie skóry wokół oczu, możemy zaproponować: 

  • Osocze bogatopłytkowe, które pobudzi procesy naprawcze w tej okolicy, zagęści i wzmocni skórę. Skóra po zabiegach z użyciem osocza i fibryny regeneruje się szybciej i wygląda na wypoczętą.

  • Kwas hialuronowy, który nawilży i odżywi skórę, a także poprawi jej koloryt. Możemy zaproponować preparaty czystego kwasu hialuronowego, a także takie, gdzie mamy dodatkowe substancje aktywne.

  • Toksyna botulinowa, która pracuje ze zmarszczkami mimicznymi, a dodatkowym efektem jest wrażenie bardziej otwartego oka.

  • Karboksyterapia, która polega na podaniu w obszar zabiegowy medycznej postaci CO2. Zabieg ten rozszerza naczynia krwionośne po to, by zwiększyć przepływ krwi, a tym samym dostarczyć więcej tlenu do tkanki. Wpływa też na produkcję kolagenu i elastyny, co w przypadku okolicy oka ma szczególne znaczenie. Poprawa mikrokrążenia to zdrowszy koloryt skóry, rozświetlenie, a tym samym likwidacja cieni pod oczami.

  • Dermapen 4 – świetnie ujędrnia i nawilża skórę.

  • Laser frakcyjny CO2RE – efektem jego działania jest przede wszystkim zagęszczenie skóry

    powiek.

  • Technologia hifu – Utims- poprawa napięcia w zakresie skóry czoła, skroni i okolic sąsiadujących z okiem wyraźnie odmładza okolicę oczu.

  • Nucleofill – widoczna regeneracja skóry przez działanie polinukleotydów.