Skip to content
zabiegi na

zmarszczki

O problemie:

   Zmarszczki tworzą się na skutek pogarszania się jakości skóry. Najszybciej uwidaczniają się w miejscach, gdzie dochodzi do osłabienia rusztowania, jakie stanowią włókna kolagenowe i elastyna. Młoda skóra jest pozbawiona zmarszczek, ponieważ posiada zasoby kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, dzięki czemu całe to rusztowanie odpowiedzialne za napięcie skóry, utrzymuje ją w odpowiedniej kondycji. Upływ czasu powoduje, że spada produkcja kwasu hialuronowego, jakość i ilość wytwarzanego kolagenu jest coraz słabsza i na naszej skórze pojawiają się zmarszczki. Oczywiście nie tylko czas jest ich przyczyną, ale także intensywność ekspozycji skóry na promienie ultrafioletowe, dieta, geny, styl życia i mimika twarzy. Najczęściej pojawiają się w miejscach, gdzie twarz najwięcej „pracuje” – okolice oczu, ust, czoło. Medycyna estetyczna oferuje szereg rozwiązań wygładzających zmarszczki i zapobiegających ich powstawaniu.

Zabiegi:

Jedną z najpopularniejszych metod walki ze zmarszczkami jest toksyna botulinowa. Doskonale sprawdza się przy zmarszczkach mimicznych i jest bardzo bezpiecznym zabiegiem, jeżeli preparat jest pozyskany z legalnego źródła. Odpowiednio podana toksyna botulinowa nie powoduje efektu maski, czego zazwyczaj obawiają się Pacjenci. Podobnie sprawa ma się z kwasem hialuronowym.

Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego wyraźnie wygładzają zmarszczki, a wieloletnie doświadczenie pozwala nam uzyskiwać efekt liftingu skóry twarzy. Iniekcji preparatu dokonuje się bezpośrednio w miejsca, gdzie kształtują się zmarszczki, blokując ich pogłębianie i prostując załamaną skórę. Po zabiegu już widzimy wyraźne efekty, które po kilku tygodniach są jeszcze lepsze. W redukcji zmarszczek i do poprawy kondycji skóry stosujemy również zabiegi laserowe ( Utims, eMax, CO2RE). Pozwalają one kompleksowo przebudować tkankę i wystymulować skórę do produkcji kolagenu i elastyny. Jeżeli pracujemy nad zmarszczkami w tak delikatnych miejscach jak powieki, okolice ust czy miejsca z powierzchowną siatką drobnych zmarszczek skuteczne będą zabiegi z użyciem dermapena. Mikroigły w zastosowanej tu technologii dokonują licznych nakłuć w skórze. W ten sposób zostaje ona aktywowana do pracy i zagęszczania.

Mamy z czego wybierać, ale podstawą jest konsultacja lekarska i ułożenie planu terapeutycznego dla Pacjenta. Umiejętnie łączymy ze sobą różne zabiegi, aby nie tylko zadziałać na zmarszczki, ale poprawić strukturę całej skóry i w ten sposób zapobiegać powstawaniu kolejnych.

Efekty:

Efekty zabiegów redukujących zmarszczki to przede wszystkim wygładzenie zarysowanych linii, odżywienie skóry i przede wszystkim zadbanie o nią, przez co spowalniamy procesy starzenia.