Zmarszczki

Najczęstszym problemem, z jakim pacjenci zgłaszają się do lekarza medycyny estetycznej są zmarszczki. Wybór skutecznej terapii zależy od czynnika sprawczego zmarszczki.
Czasem przyczyną jest intensywna i regularna praca mięśni mimicznych, gdzie zmarszczki utrwalają się w miejscach, gdzie skóra jest najbardziej i najczęściej ugniatana. Wówczas terapię należy rozpocząć od wpływu właśnie na te mięśnie. Dobrze sprawdzają się tutaj zabiegi z użyciem TOKSYNY BOTULINOWEJ , a tam gdzie nie możemy jej zastosować HYDROLIFTING.

Jeżeli skóra jest cienka, wiotka, odwodniona to z czasem zarysowuje się na niej siatka drobnych, mnogich zmarszczek. Terapia powinna być wtedy głównie ukierunkowana na nawilżenie, ujędrnienie i wzmocnienie skóry. Sprawdzają się wówczas zabiegi REGENERUJĄCE oraz z użyciem OSOCZA BOGATOPŁYTKOWEGO, SYSTEMU EMAX, LASERA FRAKCYJNEGO, PILINGI, DERMAPEN.
Im lepsza jest jakość naszej skóry, tym wolniej i później utrwalają się na niej zmarszczki.
Jeżeli zmarszczka jest wyraźna i pomimo poprawy kondycji skóry nadal się utrzymuje, wówczas wypełniamy ją KWASEM HIALURONOWYM.

Często z powodu zmniejszania się objętości tkanki podskórnej na twarzy mamy wrażenie nadmiaru skóry , która w newralgicznych miejscach tworzy bruzdy. Przykładem są bruzdy nosowo-wargowe i bruzdy marionetki. W takiej sytuacji najbardziej efektywna będzie najpierw WOLUMETRIA, czyli odbudowa utraconych objętości twarzy oraz SOFTLIFTING , czyli uniesienie nadmiaru skóry, a dopiero w kolejnym etapie wypełnianie konkretnych zmarszczek.

Warto pamiętać o tym, że regularne dbanie o naszą skórę przynosi najlepsze efekty. Mam tu na myśli działanie na wielu płaszczyznach : poprzez dbanie o dobrą jakość życia i prawidłowe proporcje między pracą a odpoczynkiem , skuteczne radzenie sobie ze stresem, odpowiednie odżywianie, indywidualnie dobrane zabiegi medycyny estetycznej, regularny wysiłek fizyczny, aż po codzienną pielęgnację i dermokosmetyki.